Piękno i styl stoją ponad ograniczeniami, a ludzie kochają to, co ‘mega’ i ‘wow’. Jak z tych prawd korzysta współczesny świat aranżacji wnętrz? Przede wszystkim odważnie i bezkompromisowo - bo nic nie pobudza wyobraźni w takim stopniu, jak rozmach. Ten z kolei można osiągnąć używając wielkoformatowych płytek z obfitującej w rozmaite rozwiązania oferty marki CERAMSTIC.
Choć dobrze skrojona mini nadal przyciąga uwagę, to właśnie długość maksi święci w tym roku triumfy na wybiegach. Światowi projektanci mody widzą w niej powabne tło dla masywnej biżuterii i barwnych, kwiatowych dodatków. Ten sam trend rzuca się w oczy w przypadku aranżacji wnętrz. Architekci, tworząc oprawę dla wyraźnych, designerskich akcentów, szukają sprawdzonych, drugoplanowych rozwiązań, jakimi są niemal jednolite podłogi i ściany, optycznie powiększające wnętrze. Trudno o bardziej spektakularny efekt, niż ten osiągany poprzez użycie wielkoformatowych płytek.
Odpowiedzią na miarę oczekiwań nowej mody są wielkoformatowe pokrycia ceramiczne i gresowe dostępne w tegorocznym katalogu CERAMSTIC. Płytki zaprojektowano w szerokiej gamie kolorystyk i deseni, od mlecznych bieli kolekcji Calacata czy Diva, przez piaskowe beże Realle, po refleksy Pianissimo. Duże formaty 90x30, 75x30, 91x43,2 i 85x40,5 cm wzmocnią spektakularność zarówno ekskluzywnych pokoi kąpielowych, otwartych kuchni i reprezentacyjnych salonów, jak i wnętrz zupełnie niepozornych, a nawet – wbrew utartym przekonaniom - bardzo niewielkich.
Gresowe płytki pokrycia podłogowego Calacata w wymiarach 85x40,5 cm mają szlachetny deseń mlecznobiałego marmuru z szarym użyleniem i nadają się idealnie do uzyskania efektu lśniącej tafli. Płytki gresowe są wykonane w technologii slim (jedynie 4,5mm grubości), co pozwala kłaść je techniką „płytka na płytkę” oraz sprawia, że dają się łatwo ciąć, nawet przy pomocy noża do szkła. Calacata to również ceramiczne pokrycia ścienne – klasyczne Almofada oraz dekoracyjne Quitan, łączące dyskretny wzór marmuru z nowatorską, przywodzącą na myśl płaskorzeźbę strukturą.
Następny, doceniany przez specjalistów plus: projektując układy wielkoformatowych płytek na dużych przestrzeniach, można sobie pozwolić na różnorodność stosowanych deseni nie obawiając się, że spowoduje to męczące wrażenie natłoku detali. Dlatego w kolekcji CERAMSTIC Pianissimo oddano do dyspozycji aż osiem różnych wzorów płytek ściennych w rzadko spotykanym wymiarze 75x30 cm. Pozwoli to na skomponowanie wystroju największego nawet salonu kąpielowego, z zachowaniem zasady podziału na poszczególne strefy funkcjonalne. Oprócz klasycznego wzoru szlachetnego, złotego marmuru w kilku wariantach, Pianissimo to również płytki o fakturze falistej oraz wersje zdobione nowoczesnymi, florystycznymi ornamentami.
Z kolei nadmorskie desenie pokryć z serii Realle pasować będą doskonale do aranżacji łazienkowych utrzymanych w modnej ostatnio estetyce marynistycznej. Wzory płytek przywołują na myśl jasne, piaszczyste plaże. Efekt można dodatkowo urozmaicić przy pomocy płytek dekoracyjnych z wyraźnymi odniesieniami do symboliki mórz i oceanów, świetnie komponujących się z wydłużoną linią płytki.
Bardzo interesująco przedstawia się również kolekcja Diva o jasnych, szlachetnych deseniach. W skład inspirowanej wytworną biżuterią serii weszły płytki o formacie 90x30 cm. W połączeniu z białymi meblami, dyskretnymi dodatkami i dużą wanną na podwyższeniu przemienią łazienkę w luksusowy, wysmakowany salon kąpielowy rodem z efektownych apartamentów gwiazd.
Atutem prostokątnych kształtów płytek wielkoformatowych jest efekt optycznego wydłużenia płaszczyzn. Układając je wzdłuż lub w poprzek ścian i podłóg można sprawić, że pokoje będą odpowiednio dłuższe, szersze lub wyższe, niż są w rzeczywistości. Nawet ciemniejsze płytki dekoracyjne, jeżeli akcentują strefy funkcyjne, nie tylko nie zmniejszą pomieszczenia, ale wręcz powiększą je. Można zatem bez obaw stosować płytki większych formatów w pomieszczeniach o skromnych gabarytach, powodując, że staną się zaskakująco przestronne.
Konkluzja jest prosta - obawy przed dużymi formatami należy odłożyć do lamusa. Tradycjonalistom, dla których duży rozmiar płytki wciąż wydaje się zbyt odważny, polecamy zestawienie ich z kontrastującymi akcentami drobnej mozaiki. Moda na maksi oznacza bowiem, że najwyższa pora wyłamać się z ograniczeń metrażu. Czas na maksymalny format i maksymalny efekt.
Link do strony artykułu: https://czta.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/rozmiar-ma-znaczenie-moda-na-maksi-plytki-wkracza-w-wielkim-stylu